13.12.16

Ministryně Valachová k podpoře technického vzdělávání

Budoucnost technického vzdělávání 2016 se zaměřením na Kraj Vysočina byla tématem stejnojmenné konference, která se dnes konala v budově Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.


Účastníci konference zdůraznili důležitost propojení průmyslu a školství na mikroregionální úrovni. Ministryně Kateřina Valachová představila plány MŠMT v oblasti technického a odborného vzdělávání. "V tuto chvíli je v Poslanecké sněmovně těsně před schválením rámec podpory odborného vzdělávání v našem školském systému. Jsem ráda, že nejpozději od 1. září 2017 budou mít zaměstnavatelé i ředitelé škol ve školském zákoně oporu pro odborné a duální vzdělávání. Zároveň ředitelé středních odborných škol budou mít právo sestavit z řad zaměstnavatelů poradní týmy, které budou moci ovlivňovat vzdělávání v rámci středních odborných škol," sdělila ministryně Valachová.

Od 1. září 2017 dojde podle ministryně také k významné změně dotačního programu pro odborné vzdělávání, kde budou více podporovány zejména ty kraje, kterým se daří uspět v inovacích u tradičních oborů typických pro daný kraj.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

ředitelé středních odborných škol budou mít právo sestavit z řad zaměstnavatelů poradní týmy, které budou moci ovlivňovat vzdělávání v rámci středních odborných škol

Aha. A musí to být v zákoně. Dnes nelze bez zákona vůbec nic. Jen aby z toho nakonec nebyla povinnost. A co třeba takové předmětové komise? Vždycky jsem si myslel, že jejich předsedové fungují jako poradci pro danou vzdělávací oblast. Časy se mění.
Pokud chce ale ministerstvo něco podpořit obecně, udělá pro zdar věci nejlépe, když si toho radši nebude moc všímat. Viz, kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Okomentovat