13.12.16

Ministryně školství se sešla se zástupci rodičovských sdružení

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová se dnes setkala se zástupci rodičovských sdružení. Společně diskutovali o změnách v českém vzdělávacím systému.

Šlo o v pořadí už druhé setkání ministryně školství, mládeže a tělovýchovy se zástupci rodičovských sdružení. Této iniciativě pomohlo i Fórum rodičů, jedna z organizací, které se dnes sešly k diskusi nad změnami v českém vzdělávacím systému. Zpočátku se hovořilo např. o zvyšování platů učitelů i nepedagogických pracovníků, změnách financování regionálního školství i kariérním řádu, které mají přispět ke zkvalitnění vzdělávání a jeho podmínek. Ministryně informovala přítomné o současných i chystaných krocích v oblasti školství. Jak již předtím několikrát ministryně školství naznačila, jejím přáním je, aby se na nich rodiče podíleli, a stojí o jejich názory k metodám výuky, jazykové výuky, zapojení do prevence proti šikaně. Rodiče sdělili poznatky týkající se reflexe společného vzdělávání ve výuce.

Další schůzka proběhne v novém roce se školským ombudsmanem. Na jaře se sejdou rodiče, učitelé a studenti k diskusi s ministryní na jedné z pražských škol.

3 komentáře:

Josef Soukal řekl(a)...

Jsem zvědav, kolik pozvánek na jaře dostane Učitelské profesní sdružení nebo Asociace češtinářů.

Eva Adamová řekl(a)...

Moc hezké, že nám paní ministryně diskutuje s rodiči. A co kdyby nám ráčila začít diskutovat s učiteli? Pro začátek by nebyla špatná diskuze se s peciálními pedagogy, pak diskuze s výchovnými poradci, no a pak třeba s ICT koordinátory.

Nicka Pytlik řekl(a)...

To se ale na pytliky dostane až v srpnu...

Okomentovat