10.12.16

Michaela Kabátová: Propast mezi českými školami se prohlubuje. Horších je jen osm zemí

Jeden typ školy automaticky neznamená, že žáci dostanou stejnou vědomostní výbavu. Alespoň ne v Česku. "Dlouhodobě třeba školy v Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji vycházejí ve srovnání s ostatními hůř," řekl LN Tomáš Feřtek ze společnosti EDUin. Podobně se ukázaly rozdíly mezi gymnázii už v roce 2011, poté co ministerstvo školství zveřejnilo výsledky prvního kola státních maturit.


Celý článek na Lidovky.cz

7 komentářů:

CatCatherine25 řekl(a)...

Mívali jsem jednu z nejnižších negramotností na světě, protože se dětem, kterým učení nešlo, na vysoké odborné úrovni věnovaly základní školy praktické. Na běžných školách se mnoho z nich "nechytá", takže v míře negramotnosti populace brzy dohoníme "vyspělé" země.

mirek vaněk řekl(a)...

Bude hůř. Výuka nikoho nezajímá a zajímat nebude. Důležitější budou funkce.

http://www.psp.cz/sqw/text/text2.sqw?idd=116780

Jiri Janecek řekl(a)...

Nečetl jsem ani zprávu PISA, ani ten český výcuc přes ideologickou šablonu. Asi bych ale měl...
Z těch výpotků novinářek přes školství a vzdělávacích expertů totiž ani nechápu, jestli se u nás zvětšují (či jen jsou veliké) rozdíly mezi školami a nebo rozdíly mezi kraji (resp. rozdíly ve výsledcích žáků v PISA testech...).
Co bych možná chtěl - kdybych byl třeba mediální magnát - aby do těch článků ti moji novináři nějak zkusili nacpat souvislost třeba se sociální a vzdělanostní strukturou rodičů - v Praze je 33 % VŠ, v Ústí 14 %... U základního vzdělání - Praha 7.8 %, Ústí 20 % (u rodičů asi trochu jinak, ale furt asi s výraznými rozdíly)
Aby se aspoň tak trochu potrénovali čtenáři v myšlení...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Éra ministryně Valachové a jejích přitakávačů vejde dějin české vzdělanosti jako období úpadku a posléze rozvratu českého školství. Nápravy se děti z dnešních mateřských škol dožijí stěží.

CatCatherine25 řekl(a)...

Já už se jí asi taky nedožiji a je mi to dost líto.

Fanda Moudry řekl(a)...

Máte pravdu, tyto pseudoreformy negativně ovlivní české školství na desetiletí dopředu. Paní Kateřina si zatrhne další čárku (zářez do českého školství). A předseda vlády ji nadšeně poklepe na rameno. A to chtějí vyhrát parlamentní volby?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ještě, že je dostihne ta politická odpovědnost. Slyšel nedávno v televizi bývalého primátora Prahy Béma, jak se politoval, že tou odpovědností až neskutečně, a nejvíc ze všech trpí. Úplně jsem se vyděsil. Jako že, jestli to přece jen není kruté přespříliš.
Tak jsem si nakonec řekl, jestli by tu naši ministryni nestačilo jen přesunout třeba do nějakého silového resortu. Vojáci jsou pro boj vycvičení, a delikventi by potřebovali taky trošku srovnat...

Okomentovat