28.12.16

Petra Procházková: Gazdík chce praxi i pro gymnazisty. Nejsou připravení na život, říká

Krajský radní Petr Gazdík přebírá školství v době zásadních změn. Revoluci způsobí nový systém financování středních škol, i sám Gazdík uvažuje o novinkách. Týkají se třeba počtu míst na víceletých gymnáziích.


Celý článek na iDNES.cz

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Praxi pro žáky gymnázií jednoznačně vítám. Měli by pravidelně navštěvovat jednání zastupitelstev obcí, měst, krajů a poslanecké sněmovny pak zejména, ať už formou exkurzí nebo stáží. Jen ať vidí, v jakém chlívě mohou skončit, jestli se nebudou konkurenceschopně zkompetentňovat.

CatCatherine25 řekl(a)...

Žáci gymnázií zatím ještě nežijí ?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Když o tom tak přemýšlím, zdá se, že buď Petr Gazdík, a nebo mnozí jiní odbornící na vzdělávání poněkud ulétávají v téměř přímém protikladu. Pořád to vypadalo, že naopak absolventi všeobecně vzdělaní jsou nejlépe připraveni pro život za dvacet let, kdy nikdo ani náhodou netuší, co kdo kde bude potřebovat. Jakože jakákoli odborná profilace před třicátým rokem života je nebezpečně zdraví škodlivá. Zvláště pak, když se člověk vše podstatné naučí mimo školu. Myšleno patrně z jejich vlastní zkušenosti tak, že náležitě lhát, podvádět, poklonkovat, pomlouvat a donášet.

Okomentovat