29.12.16

Daniel Franc: Proč svět nové práce potřebuje nově vzdělané lidi

Sociolog, personalista a ajťák, celý život se zabývá vzděláváním dospělých. V USA měl firmu na e-learning, zároveň působil dlouhodobě jako zážitkový pedagog nebo lektor sociálních dovedností manažerů a učil personalisty a učitele sladit se s generací mileniálů. Kdysi založil a aktuálně coby programový manažer globálního Googlu celosvětově rozvíjí rozsáhlé učící se komunity, které dokážou formou nezávislých a samoorganizovaných nadšeneckých skupin v určitých kontextech vzdělat lidi lépe než klasické vzdělávací instituce.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

rozsáhlé učící se komunity, které dokážou formou nezávislých a samoorganizovaných nadšeneckých skupin v určitých kontextech vzdělat lidi lépe než klasické vzdělávací instituce

Nevidím snad ani jeden důvod, proč by se pytlici měli vůči tomuto sdělení nějakým způsobem vymezovat, neboť jej takto formulované nevnímají jako útok vůči oné klasické vzdělávací instituci. Ale cítí se být povinováni zdůraznit ony 'nadšenecké skupiny' a pak zejména ony 'určité kontexty'. Nadšenecké skupiny v určitých kontextech existují od nepaměti, a není to vůbec nic nového a výjimečného. Nadšenecké skupiny vysokohorských lezců jsou v kontextu slézání osmitisícovek určitě úspěšnější než svazy zájmových víkendových turistů.
Nebo si snad někdo myslí, že by většina populace měla být vybavena pro dobývání vysokohorských štítů? Tak proti tomu by se už pytlici nejspíš ohradili. Ne všichni jsou natolik odolní, aby to zvládli, a zdaleka ne všichni po tom touží.
Nezbývá, než jedním hlasem provolat, že 'svět klasické práce potřebuje lidi klasicky vzdělané'.

Okomentovat