9.12.16

Český rozhlas: Čeští studenti se opět zhoršili. Pomohla by podpora výuky přírodních věd i samotných učitelů, myslí si Tomáš Zatloukal

Patnáctiletí čeští studenti se v mezinárodním srovnávání neustále zhoršují. Žáci dopadli hůře, než jejich předchůdci v roce 2012 v matematice i čtenářské gramotnosti. Jak je na tom české školství?
Doprovodný článek na webu Českého rozhlasu

5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Budu si muset to povídání poslechnout. Docela by mne zajímalo, jak si ústřední školní inspektor představuje tu podporu učitelů. Hodlá snad vyměnit komplet inspekční sbor?
Možná by moje jen obtížně zvladatelné pochyby rozptýlily aspoň tak dva, tři příklady pomoci učitelům za strany školní inspekce za posledních dvacet let.

Miloslav Novotný řekl(a)...

Pane Ústřední, tuhle tamhle málem pršelo, co myslíte, co by pomohlo?

Miloslav Novotný řekl(a)...

Ještě poznámku: Paní Adamová zde 7.12. připomněla, že právě kvůli destruktivnímu vlivu Zatloukalem řízeného úřadu, jenž de facto zakázal opakování ročníku (propadání), jsou čeští žáci devátých tříd prorostlí jak bůček žactvem na úrovni nižších ročníků. Knížecí rady hlavního pachatele této zrůdnosti jsou jen k hořkému pousmání. A propos, mohl by panu ústřednímu někdo vysvětlit rozdíl mezi studentem a žákem?

CatCatherine25 řekl(a)...

A bude hůř. Až dojdou inkludovaní žáci do testovaných ročníků, průměr některých tříd a škol půjde dolů. A povedou se učené diskuse, kdo za to může - zhloupli nám žáci nebo špatně pracují učitelé? Jenom ta pravda se nejspíš nepřizná.

Fanda Moudry řekl(a)...

Paní kolegyně, máte naprostou pravdu. Až se potom v deváté třídě narazí na analfabety, pak už bude pozdě. Někteří se začnou opět podepisovat třemi křížky. Dle pana Kartouze za to přece můžou jen a jen neschopní, staří, unavení učitelé se syndromem vyhoření, kteří učí starými metodami. I MŠMT se dozajista rozpomene na "neschopné" učitele a pověří zvýšenou kontrolní činností ČŠI. Viník je dopředu znám.

Okomentovat