30.12.16

4. 2.: Kurz Arduino pro učitele - Praha

Nový kurz Akademie CZ.NIC Arduino pro učitele je určen všem, kteří vyučují elektroniku, elektrotechniku nebo programování na úrovní základní nebo střední školy. Na kurzu se posluchači seznámí s platformou Arduino, nejrozšířenější open hardware platformou současnosti a na sérii praktických cvičení projdou průřezem toho, co tato platforma nabízí a co s ní lze studenty a žáky učit. Posluchači se také seznámí s nastavením hardware, instalací potřebného software a ovladačů a propojení s počítačem.

Veškerá praktická cvičení pak budou probíhat za využití výukového modulu EduShield připojeného k základní desce Arduino. EduShield, vytvořený za přispění sdružení CZ.NIC, je navržen tak, aby na něm bylo jednoduše možné demonstrovat práci s elektronikou a mikrokontroléry od základů až po velmi pokročilé techniky. U EduShieldu není potřeba připojovat součástky a hledat chyby v zapojení, přednášející se tak může plně soustředit na programovací techniky a vysvětlení principu elektronických zapojení.

EduShield zohledňuje potřeby a cíle výuky jak pro základní seznámení, tak i pro pokročilejší techniky. Rozvíjí vědomosti v oblastech práce s elektronickými zařízeními, od programování po jejich reálný návrh. Učí posluchače, jak spojit reálný svět s digitálním, ukazuje způsoby měření fyzikálních veličin a techniky pro interakci s lidmi. Účastníci zároveň získávají důležité kompetence v oblasti inteligentních systémů řízení, Internetu věcí, automatizace a regulace a v oblasti návrhu a testování elektronických obvodů.

Posluchači kurzu, který je určen výhradně pro pracovníky v oblasti vzdělávání, obdrží metodický materiál s radami, tipy a postupy jak obsah kurzu prezentovat svým žákům a budou mít také možnost si pro potřeby výuky EduShieldy zakoupit za zvýhodněných podmínek.

V ceně kurzu 545 Kč s DPH je jeden kus EduShield.


Termín: 4. února od 9 do 17 hodin

Místo: Milešovská 1136/5; 130 00 Praha 3

Další termíny kurzu budou zveřejněny na stránce kurzu.

5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Hele, sice skoro už jen tři ročky do důchodu, ale začínám o tom velice vážně přemýšlet.

CatCatherine25 řekl(a)...

Co v důchodu, když je ve školství stále tolik pěkných inovací.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Už jsem se přihlásil. Bylo to silnější než já.
Trošku mi chybí normální kurzík keců o konkurenceschopnosti v překotně měnícím se světě prostý. Jako za starých časů před všemi těmi připitomělými reformami, třeštěním kdejakého tlachala, eduínem a scíoškolami. Chci věřit, že Štěpán Bechynský je stále zárukou.

krtek řekl(a)...

Jú, tak to se uvidíme. Já jsem taky neodolal ;-)

Nicka Pytlik řekl(a)...

Hele, tyhle kurzy maji krom jiného tu nezpochybnitelnou výhodu, že tam člověk nepotká žádného odborníka na vzdělání. Tam se normálně pracuje, totiž.

Okomentovat