4.11.16

Zvolsi.info: Nebuď loutka propagandy!

Jsme skupina devíti studentů Masarykovy univerzity a projekt Zvol si info startujeme s cílem zvýšit povědomí o důležitosti mediální gramotnosti mezi mladými lidmi v Česku. Té není na českých školách věnována dostatečná pozornost a přitom se jedná o zcela zásadní dovednost pro orientaci v současném světě.S informacemi je to totiž trochu jako s jídlem a internet je velký supermarket, kde si je může kdokoli obstarat. Pokud si člověk dá zkažené nebo nezdravé jídlo, nebude mu po něm dobře. Pokud si ale nastaví vyvážený a zdravý jídelníček, pozitivní efekt se dostaví.

Lidé si totiž málo uvědomují, že informace “konzumují” a mohou být stejně škodlivé. Ze zkažených informací (tedy dezinformací) taky nebude nikomu dobře. Chceme proto lidi okolo nás naučit přemýšlet o informacích a novinařině, stejně jako se naučili přemýšlet o prospěšnosti a škodlivosti jednotlivých druhů potravin.

Nechceme přitom nikomu říkat, co má číst a co ne. Projekt Zvol si info není zaměřený proti nikomu konkrétnímu. Je namířený proti nesmyslům, které se šíří po internetu a tváří se, že jsou v pořádku.

Naším cílem je, aby si mladí lidé dokázali sami vyhodnotit, které články stojí za přečtení. Už nás totiž nebaví dívat se, jak se chytré mozky plní hloupými informacemi.

Proto jsme pro sepsali mediální příručku Surfařův průvodce po internetu!


Žádné komentáře:

Okomentovat