30.11.16

MŠMT: Změny financování školství půjdou do závěrečného schvalování

Poslanecká sněmovna poslala vládní novelu školského zákona do závěrečného schvalování. Součástí novely jsou například změny financování regionálního školství nebo ustanovení týkající se ochrany učitelů před napadáním ze strany žáků.


Reforma financování se bude podle předlohy týkat mateřských, základních, středních a vyšších odborných škol, konzervatoří a školních družin, které zřizují kraje nebo obce. „Ať jde o malou obec nebo velké město, změnami zaručíme spravedlivé ohodnocení učitelů a kvalitní vzdělání pro každé dítě,“ řekla ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

Ministryně Valachová dále před poslanci uvedla, že nynější systém financování nezohledňuje rozsah vzdělávání, rozdíly mezi obory a zvýhodňuje naopak školy s vyšší naplněností. Změny by podle ní měla přinést stabilizaci a předvídatelnost financování škol.

3 komentáře:

Tomáš Barták řekl(a)...

Hlavně aby byly peníze. Jen s nimi je možné měnit financování školství. Aby to nebylo jako s tou inkluzí. Z MŠMT slyšíme, jak je vše připraveno, ale ve skutečnosti... Škoda slov. A financování školství bude něco podobného. (Obávám se.)

CatCatherine25 řekl(a)...

Jen málokterá změna z poslední doby vedla k lepšímu, pakliže vůbec nějaká.

Fanda Moudry řekl(a)...

Zatím si to vůbec nedokáži představit, protože na veřejnost nic neproniklo. A o nějaké veřejné diskusi si můžeme nechat jenom zdát. Nikdo se s těmi učitelskými "hlupáky" přece nebude bavit. Neskutečná arogance MŠMT.

Okomentovat