24.9.16

Pavel Doležel: Smazaný komentář z diskuze u článku "Středoškoláci požadují, aby se přihlíželo k jejich hlasu při hodnocení učitelů" na České škole

Šéfredaktor České školy Michal Komárek smazal komentář Pavla Doležela u článku Středoškoláci požadují, aby se přihlíželo k jejich hlasu při hodnocení učitelů na České škole. Pro pochopení reakce diskutujících i šéfredaktora ho proto zveřejňujeme zde.


Nevidím žádný důvod, proč by mělo být hodnocení učitelů žáky explicitně nějak uvedeno v zákoně. Žákům pochopitelně těžko někdo zabrání, aby si vytvořili vlastní web, napojili ho na databázi a učitele si tam anonymně, či neanonymně hodnotili. A pokud to učitel bude považovat za pro něj přínosné, tak si to může přečíst.

Postavit na tom ale finanční hodnocení učitelů, či jejich odborný růst, to je projev nepochopení, nezralosti a nedostatku zkušeností. Žáci učitele neplatí, ani nezaměstnávají. Úkolem učitele není podbízet se studentům, ani jim poskytovat službu. Možná že v tomto panuje v řadách hlav zmatek, ale úlohou učitele veřejného vzdělávacího systému není nabízení služby rodičům, či žákům. Učitel ve veřejném vzdělávacím systému poskytuje službu VE-ŘEJ-NOU a to ve veřejném, nikoliv individuálním zájmu. A pokud jde o jeho odbornou zdatnost, tu může zase posoudit jen ten, kdo tu odbornou zdatnost a zkušenosti má také. Ona je v tom, pane Kmento, jistá logika, která, pravda, není úplně v souladu s aktivismem který nejen zde předvádíte, a za který vás budou někteří spolusvazáci poplácávat po ramenou, nicméně pokud máte neodbytné nutkání někoho mermomocí hodnotit, udělejte si nástěnku, nechte pány rodiče, ať zaměstnají chůvu, nebo uklízečku a můžete si pak uspokojovat svoji touhu po moci prostřednictvím udělování černých puntík za kvalitu úklidu, nebo utírání vašeho pozadí.

7 komentářů:

Zdeněk Bělecký řekl(a)...

Pan Komárek dělá z České školy Rudé právo.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Ano. Vypadá na aktivistu v tom špatném smyslu slova.

poste.restante řekl(a)...

Už delší dobu mne zajímají odpovědi na dvě otázky:
1. Je nový redaktor webu pan Komárek nějak spřízněn se zesnulým Valtrem Komárkem?
Jistá podobnost by tu byla a pokud vím, Valtr Komárek měl syna Michala.

2. Kdo je provozovatel a redaktor webu pedagogicke.info?
Je pan Wagner nějak s tímto webem spojen?
V souvislosti s vývojem situace na webu ceskaskola začínají být tyto otázky pro mne významné.

Ale zase ne natolik, abych začal intenzivně pátrat. :-)

Janek Wagner řekl(a)...

ad 1. Valtr Komárek má syna Martina, aktuálně politika ANO. Martin má pět dětí, víc nevím...
ad 2. Tento web provozuji výhradně sám od samého počátku (původně to dokonce byly blogy dva), je to takový šuplíkový projekt, na který mi vedle České školy nezbyl čas. A nyní ho plním, abych nevyšel ze cviku.

poste.restante řekl(a)...

Ad 1. wikipedie uvádí dva syny.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Valtr_Kom%C3%A1rek
Dál se mi hledat nechtělo.

Ad 2. To je dobře, pane Wagnere.
Pokud se cenzurování diskusí na České škole nezmění, budeme zřejmě potřebovat prostor. Pokud se mne osobně týče, jsem připraven podílet se na jeho provozu i sponzorsky. Jsem jen obyčejný, nijak zvlášť majetný učitel, jak víte. Ale mít možnost publikovat veřejně své názory, to mi za to stojí.

PUR řekl(a)...

...jsem připraven podílet se na jeho provozu i sponzorsky...

Já taky.
V poslední době jsem do diskuzí na ČŠ nepřispíval, protože jiní dovedli vyjádřit mně podobné názory mnohem pregnantněji. Ale pravidelně jsem ji dosud navštěvoval a pročítal. Nad počínáním pana Komárka však nevycházím z údivu, proto jsem pane Wagnere rád, že držíte "záložní" platformu pro diskuzi. Děkuji Vám.
PUR

Josef Soukal řekl(a)...

Michal Komárek je bratrem Martina Komárka; před časem jsem četl příspěvek stylizovaný jako veřejný dopis bratrovi.

Okomentovat